VEMEX Energie a. s. zkušenosti, recenze a diskuze

3.1/5 - (9 votes)

VEMEX Energie a. s. se řadí mezi známé poskytovatele zemního plynu i elektřiny v České republice. Disponuje samozřejmě licencí na obchod jak se zemním plynem, tak i s elektřinou. Spolehnout se u ní můžete na férové jednání. Důkazem budiž i její jednání, kdy se zcela dobrovolně přihlásila k přesnému dodržování pravidel, jež stanovuje Etický kodex obchodníka v odvětvích energetiky.

Akciová společnost VEMEX Energie a. s. je nedílnou součástí velké stejnojmenné energetické skupiny VEMEX. Ta funguje úspěšně na tuzemském trhu již více než 15 let. Jinak je také dceřinou společností VEMEX s. r. o. dodávající zemní plyn pro odběratele v České republice od roku 2006. Mimo jiné je VEMEX Energie a. s. i součástí jednoho z největších plynových gigantů GAZPROM Germania GmbH.

Za obrovskou devízu VEMEX Energie a. s. jako dodavatele lze považovat to, že vlastní své zásoby zemního plynu. Má k nim samozřejmě přímý přístup, a nemusí je tak kupovat od dalších zprostředkovatelů a být na nich závislý. Mimo jiné VEMEX Energie a. s. podporuje i nadaci Dobrý anděl.

49 komentářů

 1. Měli jsme od Vemex energie fixaci smlouvy na dva roky. Po 4 měsících od podepsání smlouvy nám přišel dopis, že mění ceny za dodávku plynu a elektřiny. Poslali nový dodatek, kde byla cena navýšena a jestli nepodepíšeme nový dodatek, navýší cenu ještě o třetinu více. Je pravda, že cena v novém dodatku byla o něco nižší než se dalo v té chvílí sehnat u jiného dodavatele. Využili situce a porušili smlouvu na dva roky. Plyn byl navýšen o 2,5 násobek ceny fixované.

 2. Naprostá spokojenost, mají úžasné obchodní zástupce připravené okamžitě cokoliv řešit. Ceny, naprosto super, nikdo mi pro mou domácnost nenabídl lepší cenu plynu i elektrické energie než VEMEX. Faktury chodí řádně a včas, komunikace perfektní. Každý rok se mi ke konci září ozve obchodník, zda chci pořešit dobrou cenu i na další rok nebo zda budu hledat nového dodavatele. Jak říkám, naprosto seriózní a super dodavatel.

 3. V kvetnu 2020 budu 3 roky,odebiram plyn,vyuctovani chodi pravidelne,sice mam za letosni rok nejaky nedoplatek,ale to jeste jde,uvidime,dovolat nekdy problem,snad nejake potize si vyresi.

 4. Bohužel nemůžu Vemex Energie a.s. doporučit. Od této firmy jsem si si sjednala elektřinu i plyn. Zálohy se musí platit zvlášť, každá pod jiným číslem smlouvy. Na elektřinu mi fakturu chodí na e-mail na plyn poštou. Kontakt na mou osobu nemají synchronizovaný (dokonce mi jednou tvrdili, že od nich odebírám pouze elektřinu). Na plyn mám sjednanou smlouvu na neurčito a na elektřiny smlouvu na dobu určitou (prý to jinak nejde). Na zákaznickou linku je velice obtížné se dovolat. Naposledy jsem volala více jak hodinu a nedovolala se. – To uvádím všeobecné nedostatky.
  1.1.2019 byla provedená automatická prolongace smlouvy na elektřinu, což mi bylo oznámeno až 15.1.2019 e-mailem a to bez data, do kdy je smlouva prodloužena. Až po té, mi byly poslány faktury a to za dva roky zpětně! První tedy za rok 2017 – přišla 15.1.2019. A druhá za rok 2018 – přišla až o šest dní později po první faktuře. Po náročném dovolání se na zákaznickou linku mi bylo sděleno, že takhle mi mohou doúčtovat až tři roky zpětně. Takže můžete žít v klidném nevědomí toho, že poctivě platíte zálohy a myslíte si, že jsou v dostatečné vyšší a třeba až za tři roky to po vás budou chtít doplatit vše najednou! Odstoupení od této smlouvy je pokutováno částkou 4500 Kč.
  Plyn – předevčírem přišla sms na nedoplacenou zálohu za plyn na 700 Kč – na zákaznickou linku jsem se nedovolala. Až přes FB mě firma kontaktovala. Dozvěděla jsem se, že mi zálohy na plyn byly navýšeny. Když jsem se ptala z jakého důvodu, když zálohy do teď stačily (naopak mi byl vrácen přeplatek), tak mi nebyl sdělen důvod – že prý neví. I přesto po mě chtěli tuto částku za leden uhradit!!
  Přeji všem zákazníkům Vemex Energie a.s. pevné nervy!

  1. Data k fakturaci nevytváří obchodník, ale distributor. Ten tedy poslal Vašemu dodavateli data z roku 2017, ten musel spotřebu zaplatit a pak Vám ji vyfakturoval.

 5. Rád bych se dozvěděl, která firma nabízí lepší ceny plynu než Vemex. To od těch, co tvrdí, že je ceny od Vemex neuspokojili. Že bych přešel taky?

 6. A zkoušel se už na ně někdo dovolat??? Nepodařilo se mi to opakované ani po 20 minutách čekaní.

  1. Kolikrat tam volam i 45,50 minut a jic. Co ale zvedaji, kdyz se nahlasis jako novy zakaznik. To zvednou hned:)

 7. Víte o tom, že z ČR odchází GAZPROM ? A je jen otázka, jak se to pěkně či nepěkně odrazí. Štěstí přeje rozhodně vždy těm připraveným. Patříte k nim ? Informujte se včas.

 8. My jsme loni přešli k Vemexu. I když jsme přes zimu dost topili – byla hnusná dlouhá zima, tak jsme nic nedopláceli za energie. Předtím to byly 3 tisíce měsíčně plus ještě 6 tisíc doplatek, teď 3 tisíce měsíčně a doplatek žádný.

 9. Zdravím Vás, my ročně u Vemexu zaplatíme za plyn v rodinném domě 54000Kč a za elektřinu kolem 22000Kč. A letos jsme si u nich přišli na přeplatek 7000Kč a nějaký drobný, z čehož nám většinu částky tvořili peníze vrácené za plyn. Ohledně komunikace zatím žádné větší zkušenosti nemáme, po dobu dvou let jsme s nimi zatím neměli potřebu řešit žádné chyby ve vyúčtování atp. Tak u nás standardní průběh a spokojenost.

 10. já mám s Wemexem dobré zkušenosti. přecházeli jsme k nim a i při přechodu bylo všechno v pohodě a smluvené ceny nám dodrželi. já bych vám firmu doporučil.

 11. Taky jsme si s nima sjednali smlouvu a všechno funguje jak má, už skoro rok. Všechno klape, nebojte se.

 12. Vše u ních strašně dlouho trvá, co se vyřízení různých věcí týče, ale cenu mají nejlepší, to je to jediné, co mě u nich ještě drží

 13. Smlouvu jsem si zařídil sám. Mám ji na dobu neurčitou. Nedávno jsem se stěhoval tak jsem chtěl vyúčtování a úspora proti RWE byla velká. Taky zařízení převodu smlouvy na nový byt bylo bez problémů. Když jsem se stěhoval před 3 lety s RWE musel jsem kvůli tomu 2x osobně na pobočku do fronty. Za mě Stabil super.

 14. Přešla jsem nedávno, na soudy je ještě brzy, ale přešla na radu rodičů, kteří jsou se společností velmi spokojeni

 15. Vemex je super, navíc mi pomohli vymanít si i na druhém odběrném místu ze smlouvy s RWE a bez sanknce na konec. Díky moc.

 16. Lháři – dva měsíce mi opakovaně tvrdili, že moje žádost byla řádně předána k vyřízení, přitom tak neučinili a mě to stálo pěkné tisíce. Dlouhé lhůty sváděli na distributora, který ale neměl o žádosti ani ponětí.

  1. Distribuční požadavky jsou trochu složitější záležitost. Dodavatel má na předání požadavku distribuci 30 dní, to samé má distribuce na vyřízení. Tak to funguje v ideálních případech. Navíc pokud je provozovatelem distribuční soustavy ve Vašem kraji ČEZ, tak ten měnil informační systém, takže je celkem možné že se jim to ztratilo při migraci dat. Tím to nechci obhajovat, jenom podotýkám že problém nemusí být vždy na straně dodavatele.

 17. Musím řîct, že jsem naprosto spokojená. Byl u mě OZ ten mi porovnal ceny, řekl mi přesně kolik ušetřím. Jsem u nich už 1 rok a nezměnila bych. Jsem s nimi 100% spokojena.

 18. Slušná společnost. Vychází mě již 4 roky vstříc a jsem s nimi spokojený. Hlavně vrací přeplatky a nic si nezapočítává jako někteří….

 19. Zatím se mi jeví jako dobrá společnost, zapomněl jsem poslat jednu zálohu, upozornili mě smskou a nic za to nechtěli. Zatím šetříme měsíčně kolem 250Kč, tak uvidíme při dalším vyúčtování.

 20. Máme je od tý doby, co u nás proběhla energetická aukce, ceny se poté změnily jen nepatrně, ale jinak vše zůstalo při starém. Dobrý dodavatel.

 21. Přechod od Bohemia Energy zařídili bez problémů. Spolehlivost, ochota odpovědět kdykoliv na jakoukoliv otázku.

 22. Cena dobrá, ale když něco potřebuji, jsou dost neochotní a to mi docela vadí, je s nimi vše na dlouho

 23. Operátorka s námi dojednala osobně nejlepší možné řešení pro náš domek (4+1), doporučuji.

 24. Já měl, asi 2 roky zpět, než jsem přešel jinam. Párkrát jsem s nimi něco řešil a vždy to bylo na dlouhé lokte, přehazovali si mě mezi sebou jako horký brambor. Ale nakonec se to vyřešilo. S přechodem problém nedělali, ale možná to bylo díky tomu, že jsem měl smlouvu na dobu neurčitou. Ale to hlavní je, že ceny které nabízí, jsou naprosto nekonkurenceschopné.

 25. Vemex mám druhým rokem a beru od něj elektřinu. Naprosto bezproblémový dodavatel, který se ke mně chová férově. Např. neurgoval nižší zálohy, když jsem včas nezměnil trvalý příkaz a na můj tel. dotaz mě sdělili, že se to vyřeší při vyúčtování. Fakt je, že jim vyúčtování platím okamžitě jakmile ho dostanu. Mám smlouvu na dobu neurčitou (a toho si vážím) a cena je naprosto stejná jako na dobu určitou. Dokud tuto praxi nezmění budou bílou vránou v oboru. Je mě úplně jedno, že vlastníkem je ruský Gazprom. Alespoň za ním stojí kapitál a jen tak snadno nezkrachuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *