Česká energie, a.s. zkušenosti, recenze a diskuze

3.3/5 - (10 votes)

Společnost Česká energie, a.s. patří mezi tuzemské dodavatele zemního plynu, kterému byla Energetickým regulačním úřadem v roce 2016 pozastavena činnost. ERÚ tak reagoval na situaci, která v této společnosti nastala. Zákazníci se rozhodně ale nemuseli a nemusejí bát toho, že by neměli od koho odebírat zemní plyn.

Možností rychlé změny dodavatele měli zákazníci Česká energie, a.s. hned několik. Ve třech dnech mohli provést expresní změnu v rámci takzvaného zrychleného režimu. Jestliže někdo nezvládl takto rychle změnu realizovat, mohl až po dobu půl roku využívat služeb takzvaného dodavatele poslední instance. Pro daná distribuční území se jednalo o několik společností.

Kompletně celé Čechy mimo Jihočeský kraj dokázala z pohledu potřeb čerpání plynu uspokojit společnost Innogy Energie s.r.o. V jižních Čechách se o vše postaral E. ON Energie, a.s. Hlavní město zásobila společnost Pražská plynárenská, a.s.

Tip: Zkušenosti a recenze s půjčkama na Úvěro.cz.

41 komentářů

 1. Bohužel, další společnost co má poradce kteří lžou a nestydí se prezentovat za dceřinou společnost ČEZU a pod. Dejte si pozor a než něco s takovou společností podepíšete nechte si zkontrolovat smlouvu a podmínky.Opravdu nedoporučuji a raději běžte smlouvu uzavřít s Čezem, Eonem nebo PRE. Zkusil jsem to a po této zkušenosti zůstávám u PRE. Není nad jistotu velké a stabilní společnosti desítky let na trhu s energiemi a hlavně kapitálem a kvalitním zázemím.

  1. Mam stejnou zkušenost,nemám s touto spolecnocnosti dobře zkušenosti,nevím jak od nich odejít bez tvrdé sankce.

 2. Dnes mi volala paní, že v červnu posílali dopis o zvyšování cen, který se měl odeslat podepsaný zpět, takže mě navštíví jejich člověk a zkontroluje poslední vyúčtování. Mezitím jsem je prolustroval a zjistil, že je to jejich finta, tak získat odběratele, možná za cenu předčasného ukončení stávající smlouvy, za což je vysoká pokuta. Česká energie je dle rejstříku pouze dodavatel energií. Po kontaktu jejich člověka po pár hodinách, které mu jsem sdělil výše uvedené, tento urychleně ukončil telefonní hovor.

  1. dnes jsem měl naprosto stejnou zkušenost a postup a paní, když chtěla další podrobnosti ve zpětném telefonátu, tak byla nazvána krávou…… to je fakt úroveň !!!!

 3. V telefonu velmi arogantní paní, sprostá, urážela. Nedodala žádné konkrétní iformace. Jen sdělovala, že nám poslali dopis s dražšími službami… Dopis od května 2021 nepřišel a obtěžovala i nějakou schůzkou…
  Nevíme, co si o tom máme myslet. C tomto ohledu jsme se již několirát setkali s podvodníky… Už nelze nikomu věřit!!! Proto nikomu z těchto organizací je lépe nevěřit a nenaletět!!!

 4. od začátku chtšjí jenom sjednat schůzku /asi za 1,5 hod./, pak se ozvou, že nestíhají. do telefonu se napředstaví, když to chci vědět, tak příjde arogance a nevychovanost. neznají ani pořádně název firmy – je jedno jestli české nebo česká energie a tomu všemu odpovídalo i ukončení hovoru. nebrat.

 5. Moje zkušenosti nejsou ani trochu dobré, předražení, neochotní, arogantní, odejít vás jen tak nenechají, poplatky za kde co, ne ne už ne

 6. Jj, my jsme oproti předchozímu dodavateli dokázali ušetřit o mnoho víc. Nepamatuji se, že by jsme kdy u něj dokázali mít přeplatek pohybující se v řádech několik tisíc. Takže po změně si určitě libujem, tam kde jsme.

 7. Zvrtali mi vyúčtování, dlouho jsem se s nimi dohadoval, než uznali chybu, dali vše do pořádku a omluvili se. Už u nich nejsem

 8. Ceny mají dobré, to se musí nechat, ale je pravda, že co se týče komunikace s nimi a jejich přístupu ke klientovy, tam mají hodně co dohánět

 9. Byli jsme rádi, že jsme odešli, děs a hrůza opravdu, ceny strašné, přístup strašný vše strašné

 10. Výborná a rychlá komunikace, žádné skryté podmínky, nejnižší cena = není co řešit opravdu spokojenost. Mám po prvním vyúčtování a úspora velká

 11. Mám problém s poskytováním informací zákazníkovi – tvrdí něco jiného, než jsem si nakonec sám zjistil

 12. ceny na plynu sice levnější ale měsíční poplatky mají drahé tak pozor , pokud nemáte velkou spotřebu tak se to nevyplatí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *