5/5 - (1 vote)

Topit pouze radiátory je v dnešní době už všední. Mnoho rodin nyní preferuje především podlahové topení, které bylo kdysi dávno synonymem luxusu. Dnes už tomu tak není, a tak se není čemu divit, když se do této verze vytápění pouští čím dál více lidí. Mezi výhody totiž nepatří jen relativně přijatelná cena pořízení, ale také mnoho jiných věcí, nad kterými je třeba se pozastavit.

Jaké jsou výhody a nevýhody podlahového topení?

Podlahové topení si volí velká řada lidí zejména kvůli tomu, že rozložení tepla je naprosto bezkonkurenční. U jiných vytápění jsou velké rozdíly třeba mezi teplotou podlahy a stropu. U podlahového topení však dosáhnete naprosté vyrovnanosti. Navíc vás tento druh vytápění bude stát podstatně méně. Nižší energetická náročnost zaručuje i nižší náklady na teplo, a tak se mnohdy budete radovat z ušetřených peněz, které třeba vložíte do vysněné dovolené. Tento druh topení však ocení také alergici, protože díky nižší cirkulaci vzduchu při tomto vytápění se méně víří prach a netvoří se zbytečně plísně, jak tomu bývá především u plynového topení.

Než si zmíníme i negativa, je nutné podotknout, že těch je mnohem méně než pozitiv. Negativní stránku má podlahové topení pouze v tom, že je nepřístupné tehdy, kdy ho zalijete betonem. Opravy jsou tak proto následně skoro nemožné či velmi nákladné. Druhou špatnou stránkou se pro mnohé jeví to, že při zřizování tohoto topení musí být vaše podlaha tepelně izolována.

V kategorii:

Návody,

Naposledy upraveno: 15.2.2018