5/5 - (2 votes)

V domácnostech topíme především během pozdního podzimu a během zimy. I nyní, začátkem jara, se neobejdeme bez příležitostného zatopení, protože jarní rána a večery nepatří zrovna k těm nejteplejším. Samozřejmě ať už topíte elektřinou nebo plynem, musíte mít váš kotel zcela v pořádku. Často mnoho domácností zapomíná na důležité revize kotlů, a to hlavně tehdy, pokud daná domácnost topí plynem. V tomto případě se na revizi častěji zapomíná, a tak je nutné si připomenout, kdy je nutné revizi plynových kotlů provést.

Kdy je nutná revize plynových kotlů?

Provozní revize se konají vždy jednou za tři roky. Neprovádíte ji však sami, nýbrž k vám přijde revizní technik, který musí provést kontrolu umístění, dále také funkčnost a taky těsnost plynového uzávěru. Kontroluje samozřejmě také stav domovního plynovodu, vedení, regulátory a také plynoměry. Do této tříroční kontroly spadá taky přítomnost oxidu uhelnatého, která se zjišťuje pomocí nejrůznějších detektorů. Těsnost rozebíratelných spojů je taktéž na seznamu revize.

Mimo provozní revize plynových kotlů jednou za tři roky musí být prováděna i jednou ročně preventivní kontrola, kdy se zkontroluje jen plynové zařízení společných prostor domu. Neprovádí se tak celková kontrola, nýbrž jen orientační a preventivní. Je to z toho důvodu, že plyn je nutné kontrolovat častěji, protože jeho únik může ohrozit na zdraví všechny obyvatele nejen domácnosti, ale také celého domu, v němž domácnost žije.

V kategorii:

Návody,

Naposledy upraveno: 19.3.2018

Štítky: