3.5/5 - (4 votes)

Sice už nám zima dala sbohem, ale přece jen začínající jaro není tak teplé, jak jsme si představovali. Nechceme tedy topit v celém domě radiátory, ale hledáte raději takové řešení, které se jen mírně promítne v rodinném rozpočtu. Rádi byste našli především takové zařízení, které vám zabere jen málo místa v dané místnosti, v níž chcete zatopit. Proto se tedy po dlouhém hledání a přemýšlení obrátíte na elektrické přímotopy, které jsou v konečném důsledku přesně to pravé, co hledáte. Ovšem na trhu se vyskytuje opravdu velké množství přímotopů, a tak byste najednou potřebovali poradit, do jaké místnosti se hodí jaká varianta tohoto šetrného topení.

Rychlé zahřání s elektrickými přímotopy, které vás nezruinuje

Pokud chcete vytopit nějakou uzavřenou místnost, třeba ložnici nebo dětský pokoj, volte jednoznačně přímotop s ventilátorem. Místnost bude díky rychlému přenosu elektrické energie do přímotopu vytopena během několika minut a vy se tak nebudete dlouho klepat zimou. Jestliže však chcete investovat raději do lehčího zařízení, jež bude lehké přemísťovat z místa na místo, volte teplovzdušné ventilátory. Mnohé z nich můžete také zavěsit, a tak vám nezabere takřka žádný prostor. Vytopit s ním můžete jakoukoliv místnost v domě. Teplo se rozprostře v daných místnostech také relativně rychle.

Pokud však stále váháte, zda si elektrický přímotop pořídit, stoprocentně se rozhodnete pro něj jít, když se dozvíte, že regulace je naprosto jednoduchá. Studený vzduch se tedy v zařízení ohřeje a rychlostí blesku je opět vypouštěn do místnosti. Navíc pořizovací cena není hrozivá, jedná se zhruba o tisíci korunu (u mnohých přímotopů se setkáte i s nižší cenou pohybující se kolem šesti set).

V kategorii:

Informace,

Naposledy upraveno: 19.3.2018

Štítky: