3.7/5 - (3 votes)

Pokud stavíte svůj dům, jistě zvažujete, jestli budete v daném objektu vytápět plynem nebo elektřinou. Jelikož se plyn řadí k těm nebezpečnějším řešením, rozhodnete se proto pro elektřinu. Vždyť se stále dočítáte, jak cena elektřiny klesá, a tak nemáte důvod tomu nevěřit a nejít do tohoto vytápění. Ovšem jaké jsou ty skutečné výhody, kterými se vytápění elektřinou vyznačuje? Je to právě cena, o které by kdekdo mohl polemizovat?

Mezi největší výhody patří jednoznačně nízké náklady například na elektrické přímotopy. Ty se totiž dají pořídit už kolem šesti set (samozřejmě cena se může vyšplhat až ke dvěma tisícům, pokud zvolíte dražší variantu). Pokud byste však chtěli topit levně během celého vašeho bydlení, sáhněte po tepelném čerpadle, které je sice dražší při pořízení, ale v konečném důsledku se jedná o velmi levné vytápění elektřinou. Samozřejmě můžete vytápět i pomocí elektrických kotlů, které se snadno regulují i z dálky a jejich provoz je naprosto neslyšitelný.

Vytápění elektřinou vám také zajišťuje určitý komfort. Nemusíte se bát, že by vám někde mohlo něco unikat, jak tomu bývá u plynu. Navíc se skvěle hodí do velkých rodinných domů, protože relativně rychle vytopí všechny místnosti v domě – vzdálená regulace je samozřejmě možná a komfort obsluhy je na jedničku. Mnohdy se navíc můžete setkat i se speciálními sazbami pro vytápění elektřinou, které nabízí řada dodavatelů elektrické energie. Elektřina by vás pak vyšla opět o něco levněji. Ještě stále uvažujete nad elektrickým vytápěním?

V kategorii:

Informace,

Naposledy upraveno: 15.5.2018