SPP CZ, a.s. zkušenosti, recenze a diskuze

3.4/5 - (11 votes)

SPP CZ, a.s. představuje dceřinou společnost velkého plynárenského uskupení Slovenský plynárenský průmysl. Jedná se o giganta, který se může pochlubit 150 let hlubokou tradicí. Momentálně dodává plny do spousty domácností i velkoodběratelům, celkově jde o 1,3 milionu zákazníků.

Jedná se o stabilního dodavatele majícího přístup k diverzifikovaným zdrojům, respektive obřím zásobníkům plynu, jež logicky patří Slovenskému plynárenskému průmyslu. Přepravní kapacity má v rezervě tato velká společnost na hranicích ve známých stanicích Waidhaus a Lanžhot.

Samotná vysoká kvalita SPP CZ je bezesporu doložena i faktem, že v roce 2014 společnost získala jednoho z největších tuzemských spotřebitelů zemního plynu teplárny Brno. Co se týká celkového objemu dodávek plynu této firmě, tak ten se pohybuje okolo 1 650 000 MWh. Jinak ale SPP CZ má spousty významných klientů, mezi které se řadí například takové společnosti, jako jsou Moravské kovárny, a.s., Colas CZ, a.s., ŽĎAS, a.s., Energetika Třinec, a.s., a mnohé další.

Kam dále:

SPP CZ, a.s. kontakt

51 komentářů

 1. Chtěla bych varovat před zklamáním další případné zájemce o dodávky společnosti SPP. Od této společnosti jsem odebírala elektřinu jeden rok, sjednánu jsem měla produktovou řadu elektřina z burzy. Mám tyto zkušenosti z roku 2021: společnost elektřinu dodala, ale to je jediný plusový bod. Vyúčtování dodávek jsem obdržela po několika měsících po odečtu měřidla, na mé urgence nereagovali, vyúčtování bylo chybné – bylo vystaveno na jinou produktovou řadu, samozřejmě jsem ho musela zaplatit (v řádu desítek tisíc Kč) a čekat na odpověď. Následně mi dokonce vystavili vyúčtování na plyn, po opětovné reklamaci dodali nové vyúčtování, pochybení uznali, avšak na mé dotazy na nesrovnalosti při výpočtu ceny už nereagovali. Měla jsem smlouvu na tři roky, musela jsem odebírat tedy dál a za další půlrok dostala další fakturu, opět jsem ji reklamovala, reklamace byla bez konkrétního zdůvodnění odmítnuta, na mé opětovné dotazy k výpočtu ceny jsem odpověď nedostala. Ačkoliv jsem měla stejný produkt, výpočet ceny byl oproti předchozí faktuře odlišný. Na mé žádosti o spojení s pracovníkem, který má tuto problematiku ve své kompetenci, nereagují a pod jakýkoliv dopis se podepisují jen jako fakturační oddělení, tedy anonymně. Po dalším půl roce se mi podařilo odejít, vidím to jako velké vítězství. Takže pokud chcete nejistotu a trávit čas dopisováním, volte SPP. Já jim ještě trochu svého času věnovala a jako spotřebitel jsem sepsala podnět ke kontrole na Energetický regulační úřad. Je mi totiž vždy líto těch, kteří problematice nerozumí a ve víře v dobrého dodavatele hradí faktury.

  1. Dobrý den, mám, bohužel, podobnou zkušenost. Obyčejní šmejdi, nelze absolutně nic vyřídit po telefonu. Reklamace přijímají pouze písemně, reakce obecná, nic neřešící. Bylo mi řečeno, že pokud s vyjádřením k reklamaci nesouhlasím, mám si písemně reklamovat reklamaci🤦. Ale reklamační oddělení zřejmě v této firmě chybí, neboť reklamace vyřídit nejde. Obvykle volá tisíc obchodních zástupců, ale když potřebujete něco vyřídit, najednou není s kým. Po letech, co od nich mám plyn, jsem se teď dočkala opravdu příšerných praktik a rozhodně jim věnuji ještě trochu svého času a sepíšu stížnost na ERÚ.

 2. Rozhodně nedoporučuji, díky tomuto dodavateli jsem se stala černým odběratelem….zušili mi slouvu, přes mé urgence mi nedali věět k jakému datu, moje platby ae v klidu přijímají dál….p. Řehák který semnou smlouvu sepisoval se před podpisem mohl po… Po podpisu již nic, když jsem chtěla řešit odchod k jnému dodavateli pouze mě odkazoval na klasický email SPP kde nikdo nekomunikoval, nikdo nereagoval na mé dotazy…NEDOPORUČUJI SI S IMI COKOLI ZAČÍNAT když jsem se konečně dovolala tak mi slečna sdělila že on za nic nemůžou že oni nic..no prostě katastrofa….a když jsem chtěla jméno a kontakt na nadřízeného telefonních operátorů a osob obsluhujících email info@spp.cz bylo i řečeno že nic takového nemají :c))))))))))))))))))))))))))))))))

 3. Otřesná zkušenost. Po zaslání výpovědi nejsou schopni na e-mailovou korespondeci odpovědět více jak měsíc. A to mají velkohubě napsané, že odpoví do 3 pracovních dnů. Po vice jak měsíci a 4 telefonických urgencích nemám odpověď. Odkazují mne na písemnou stížnost emailem, který nikdo nevyřizuje. Podvodníci a určitě nedoporučuji. Neseriozní komunikace. Na info lince nevědí nic, budou urgovat, podrobné informace nemají, obecné bláboly.

 4. Absolutně nedoporučuji, pravá ruka neví co dělá levá. Neschopní vyřídit normální požadavek na jinou sazbu v termínu 30 dní (stačilo podepsat a odeslat)! Komunikace na bodu mrazu. Převod elektřiny jim trval skoro 4 měsíce, bylo to formou prodej/koupě bytu a veškeré dokumenty jsem dodal. Nemožnost se spojit s někým z vedení (posílal jsem stížnost) a odpověď došla z jejich kontaktního emailu a bez podpisu, takže kdo to psal nevím 😀 – prostě výsměch. Dodnes mají špatně i číslo měřiče. Když se na infolince rozčílíte, tak z Vás dělají osla a všichni si vše někam předávají!

  Tady vyloženě platí, když ptáčka lapají hezky mu zpívají!

  1. Naprosto souhlas. Taky bych chtěla bych varovat před zklamáním další případné zájemce o dodávky společnosti SPP. Od této společnosti jsem odebírala elektřinu jeden rok, sjednánu jsem měla produktovou řadu elektřina z burzy. Mám tyto zkušenosti z roku 2021: společnost elektřinu dodala, ale to je jediný plusový bod. Vyúčtování dodávek jsem obdržela po několika měsících po odečtu měřidla, na mé urgence nereagovali, vyúčtování bylo chybné – bylo vystaveno na jinou produktovou řadu, samozřejmě jsem ho musela zaplatit (v řádu desítek tisíc Kč) a čekat na odpověď. Následně mi dokonce vystavili vyúčtování na plyn, po opětovné reklamaci dodali nové vyúčtování, pochybení uznali, avšak na mé dotazy na nesrovnalosti při výpočtu ceny už nereagovali. Měla jsem smlouvu na tři roky, musela jsem odebírat tedy dál a za další půlrok dostala další fakturu, opět jsem ji reklamovala, reklamace byla bez konkrétního zdůvodnění odmítnuta, na mé opětovné dotazy k výpočtu ceny jsem odpověď nedostala. Ačkoliv jsem měla stejný produkt, výpočet ceny byl oproti předchozí faktuře odlišný. Na mé žádosti o spojení s pracovníkem, který má tuto problematiku ve své kompetenci, nereagují a pod jakýkoliv dopis se podepisují jen jako fakturační oddělení, tedy anonymně. Po dalším půl roce se mi podařilo odejít, vidím to jako velké vítězství. Takže pokud chcete nejistotu a trávit čas dopisováním, volte SPP. Já jim ještě trochu svého času věnovala a jako spotřebitel jsem sepsala podnět ke kontrole na Energetický regulační úřad. Je mi totiž vždy líto těch, kteří problematice nerozumí a ve víře v dobrého dodavatele hradí faktury.

 5. Pro me tahle spolecnost patri do skupiny dalsich smejdu. Naslibovali mamce, ktera je v duchodu, ze ji zbavi zavazku vuci smejdum, z Centrálního výběrového řízení na plyn a elektriku, ze se niceho nemusi bat, ze staci jen podpis. Pritom to byla plna moc, ktera opet jen lanari lidi k tomu, aby oni mohli distribuovat plyn a elektriku. Vubec ji na to neupozornili, ze automaticky prejde k nim.
  Ulhana banda, pozor na ne!!

 6. PLyn od SPP CZ je přiliš drahý na to abych to od nich kupoval. A nejisté ceny prinasi jistou u chytreho plynu a plynu z burzy hlavne SPP CZ. Vyhnete se jim obloukem

 7. Dobrý večer ,

  Tato společnost je propojená s několika energo Šmejdy .
  Dávejte si prosím na ně pozor zaměřují se na starší lidi,kterým vyhrožují a nekalou praktikou a neoprávněně velmi vysokou sankcí.Pro peníze udělají vše.Prosím nepodepisujte smlouvy .

  Děkuji

 8. Všichni jsou stejní u spp aspoň volali když mě končila smlouva snížili mi mwh o 150 Kč není to velká částka ale aspoň něco

  1. Tak jak čtu ty recenze tak jsou všude stejné. Asi někdo si asi vyřizuje účty. Přešel jsem k spp před 2 roky a teď mi snížili cenu přemlouvali mě ať k nim přejdu i s elektřinou s plynem jsem spokojen ale elektřinu se mi k nim nechce dát

 9. Jsou to podvodníci, včetně jejich dohazovači z EREP Brno, kteří Vás přesvědčí na plnou moc na neurčito, jeden rok Vám dají nižší cenu, ale za 4 měsíce po jejím zahájení Vám pošlou dodatek o navýšení o 100 kč za Mwh a prodloužení smlouvy na 2 roky, bez možnosti zrušení , z důvodu poskytnutí plné moci, Tu jsem sice ihned zrušil, protože jsem chtěl nižší cenu na jeden rok v rámci aukce, nikoliv pokračování podle jejich podmínek, hrozí mě desetitisícimi na pokutách a tvrdí dokola, že se všude zdražuje. Pozor na plné moci a nápln smlouvy !!

  1. Mám téměř stejnou zkušenost s oběma uvedenými firmami (EREP Brno a SPP CZ a.s.), které shodou okolností sídlí v Brně. EREP mi nabídl zajistit ve výběrovém řízení levnější plyn. Vyhrál údajně SPP CZ. Po získání mé plné moci k vyřízení změny dodavatele a uzavření smlouvy toto skutečně zajistili a uzavřeli mým jménem smlouvu na dodávku plynu na dva roky s možností jejího prodlužování na stejnou dobu. Vše se zdálo být v pořádku. Jaké ale bylo mé překvapení, když mi půl roku před uplynutím dvouleté smlouvy přišel dodatek smlouvy s platností na další dva roky s nárůstem ceny za MWH o více než 25%. Došlo k jednoznačnému zneužití mé plné moci. Z dalších jednání, která jsem snažil následně vést s oběma firmami,jsem pochopil, že vše bylo dopředu domluvené. Co jsem za první období relativně ušetřil, dráze jsem zaplatil v následujícím období. Jsou to opravdu enegetičtí šmejdi. Dejte si na ně pozor!!!

 10. Objednal jsem si od nich Chytrý plyn a už mi snížili i cenu, za tu dobu. Pokud něco chci, tak nemám problém, jen zavolám nebo napíšu.

 11. Přátelé, většina recenzí se mi jeví jako podvod a je to podvod. Když chvíli Googlím, tak úplně na slovo stejné recenze jednou píše Karolína, na jiném serveru to píše David, atd., atd. Pokud se shodují jména, tak jednou totéž píše v roce 2015 a podruhé v roce 2017: „V loni jsme přešli a úplná spokojenost…“. Holt je to masáž!
  Mějte se

 12. SPP jsou stejní podvodníci jako jsou šmejdi s nádobím. Přemluvili mě s tím, že nebudu platit měsíční paušál, který mi dělal u RWE pomalu polovinu ceny. Přestoupil jsem k nim a po třech měsících změna ceníku. Šup s měsíční paušál byl tam, a větší než u RWE. Přišel jsem na to až při vyúčtování za rok a stálo mě to o 500 víc než bych mě fakt. u RWE. Nevěřte jim, jsou to lháři. A ty pozitivní recenze si tu píší sami.

 13. Jsem s touhle společností velmi spokojená mohu jen doporučit že vážně u nich ušetříte peníze.

 14. Jsme rádi, že jsme přistoupili na změnu a přešli k tomuto dodavateli. Cenové podmínky jsou pro nás mnohem přívětivější než tomu bylo u předchozí společnosti. I po roce nám vše bezproblémově funguje a nemáme s firmou žádné problémy.

 15. Sice mě zaráží ten rozdíl v ceně elektřiny a plynu, ale plyn od nich nemám, jen elektřinu a jsem spokojen, i když by bylo výhodnější mít vše u jednoho dodavatele.

 16. SPP je super! Doposud jsme brali plyn od RWE a platili kupu peněz. Jen převedením, což bylo asi tak 4x podpis, platíme měsíčně o skoro 500 míň.

 17. Nelíbilo se mi pouze suverénní jednání a vystupování jednoho ze dvou dealerů, ale jinak následný průběh s firmou máme bezproblémový. S cenou nám cukli dolů, při stejném množství odběru i zálohách se nám vrátil 2x větší přeplatek.

 18. Výhodná cena plynu, smlouva na dobu určitou na jeden rok a před vypršením Vás sami kontaktují a nabízí vám levnější plyn. Perfektní domluva, čestné jednání, žádný podvody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *