3.1/5 - (14 votes)

SPP CZ, a.s. představuje dceřinou společnost velkého plynárenského uskupení Slovenský plynárenský průmysl. Jedná se o giganta, který se může pochlubit 150 let hlubokou tradicí. Momentálně dodává plny do spousty domácností i velkoodběratelům, celkově jde o 1,3 milionu zákazníků.

Jedná se o stabilního dodavatele majícího přístup k diverzifikovaným zdrojům, respektive obřím zásobníkům plynu, jež logicky patří Slovenskému plynárenskému průmyslu. Přepravní kapacity má v rezervě tato velká společnost na hranicích ve známých stanicích Waidhaus a Lanžhot.

Samotná vysoká kvalita SPP CZ je bezesporu doložena i faktem, že v roce 2014 společnost získala jednoho z největších tuzemských spotřebitelů zemního plynu teplárny Brno. Co se týká celkového objemu dodávek plynu této firmě, tak ten se pohybuje okolo 1 650 000 MWh. Jinak ale SPP CZ má spousty významných klientů, mezi které se řadí například takové společnosti, jako jsou Moravské kovárny, a.s., Colas CZ, a.s., ŽĎAS, a.s., Energetika Třinec, a.s., a mnohé další.

Kam dále:

SPP CZ, a.s. kontakt

Naposledy upraveno: 24.3.2017

Štítky: