Pražská energetika, a. s. zkušenosti, recenze a diskuze

Pražská energetika, a. s. zkušenosti, recenze a diskuze
3 (60%) 2

Pražská energetika a.s. je energetická skupina, která působí nejen na českém trhu již velmi dlouhou dobu. Označována je také zkratkou PRE. Aktuálně disponuje celkem 680 000 odběrnými místy a v současnosti představuje třetího největšího dodavatele elektřiny v České republice. Zaměstnává více než 1 400 lidí

Základní aktivitou celé skupiny Pražská energetika a.s. je prodávání a obchodování s elektřinou i plynem. Elektřinu distribuuje, vyrábí a nabízí také spousty doplňkových služeb, které se jí týkají. Celá skupina PRE je spolehlivým poskytovatelem spousty zmiňovaných služeb a díky své strategické vizi se snaží pracovat na rozšiřování své nabídky.

Pod Pražskou energetiku a.s. patří i několik dceřiných společností. Známá je například PREdistribuce a.s. Montáže, opravy a další služby nabízí PREměření a.s. Nejmladším členem skupiny PRE jsou firmy zabývající se nemovitostmi KORMAK Praha a. s. a také KORMAK nemovitosti s. r. o.Napište vaše zkušenosti s touto firmou:

32 Responses to Pražská energetika, a. s. zkušenosti, recenze a diskuze

 1. Pista napsal:

  Přečtěte si jejich podmínky, které mi dnes přišly v nabídce:
  Ve smyslu ust. § 2048 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, se ujednává, že nedojde-li vinou zákazníka do dohodnuté doby k uzavření příslušné smlouvy na dodávku plynu odpovídající této nabídce, je zákazník povinen zaplatit dodavateli smluvní pokutu ve výši 75 Kč za každou 1 MWh předpokládaného nerealizovaného odběru plynu. Při stanovení předpokládaného odběru plynu se vychází z údajů uvedených v čl. 2 nabídky. Závazek zaplatit smluvní pokutu nevylučuje právo na náhradu škody ve výši, v jaké škoda převyšuje smluvní pokutu.
  Ing. František Kuracina
  vedoucí oddělení Prodej segmentu SA
  Pražská energetika, a. s.
  Jsou to energetická hovada, šmějdi jak vyšití !!! Bacha na ně!!!

 2. Pavel H napsal:

  Vypověděl jsem smlouvu a dojednal si nového dodavatele elektřiny. První věc, co PRE udělala, bylo to, že mi vyhrožovali demontáží elektroměru. Teprve po čase mi oficiálně potvrdili, kdy dojde k ukončení smlouvy, aby mohl nový dodavatel jednat. V mezičase mi ještě jednou zavolali s tím, jestli jsem si vědom, že dojde k demontáži elektroměru. Mé námitky, že už je všechno zařízené s novým dodavatelem, který s nimi už jedná, nechtěli slyšet.
  Přechod k novému dodavateli nakonec proběhl bez úrazu, ale přístup k zákazníkovi strašný. Samozřejmě ale někteří pracovníci zákaznické linky jsou v pořádku.

 3. jan napsal:

  arogance, neschopnost, neochota 🙁

 4. Dalibor napsal:

  Jsem velmi zklamán, není to to, co slibovali

 5. Marek napsal:

  Já byl patrně zklamaný, přeplatky jsme dostaly, to joo, ale očekávání bylo asi o něco vyšší, no prostě jsem čekal, že ta změna nám přinese víc peněz na zpět, nicméně vše je to odvislé od spotřeby, čím víc jste schopni protopit tím víc je možný dostat zpět.

 6. Pavel napsal:

  Napařili mi pokutu za to, že chci odejít jinam, taková drzost, dodavatele si snad můžu sám vybrat jakého chci ne? Proč mám platit za to, že jsem dostal lepší nabídku a chci ji využít? Děs

 7. Venca napsal:

  Ceny neměli špatné, ale podařilo se mi sehnat levnějšího dodavatele

 8. Vojta napsal:

  Nejdřívě člověka nalákají, naslibují, ale skutek utek. Cena není tak výhodná, jak oni se tváří, ve vy)čtováních nepořádek, komunikace vlastně žádná, děs

 9. Lukáš napsal:

  Také nemám moc dobré zkušenosti, domluvit se s nimi na něčem je nemožné

 10. Věrka napsal:

  Na maily nereagují, na písemnou korespondenci také ne, na telefonu akorát mažou med kolem pusy, přestože ihned vzápětí váš požadavek zahodí. A tak je to to samé opět dokola …

 11. Helena napsal:

  Ceny nejsou vůběc tak dobré jak všude avizují

 12. Andrea napsal:

  Souhlasím se všemi kladnými hodnoceními

 13. Radek napsal:

  Se zástupcem z Pražské energetiky jsem se dohodl na smlouvě na dobu neurčitou s tím, že když se mi nebude jejich cena líbit, mohu ji kdykoliv zrušit. Když jsem cca po dvou měsících kontroloval vyúčtování služeb a smlouvu, zjistil jsem, že to mám napsané na dva roky. Neskutečně odporné zacházení se zákazníkem, podvádějí.

 14. Verča napsal:

  Mě se nevyplatilo zůstávat, mám teď mnohem lepší cenu

 15. Láďa napsal:

  Byl jse u nich a rychle jsem utíkal pryč

 16. Vladimír napsal:

  Ceny nemají nejhorší, ale ten jejich velmi arogantní přístup mě donutil odejít

 17. Štěpánka napsal:

  Nabidka nizsi ceny me k nim privedla pred 2 roky a ceny se mi pritom u nich za tu dobu nijak razantne nezmenily. Takze spokojenost.

 18. Lucka napsal:

  Spokojenost, konečně

 19. Kamila napsal:

  vše ok 🙂

 20. Zuza napsal:

  zatím je vše v pořádku, uvidíme jak to půjde dál

 21. Jan napsal:

  Kvalitka.

 22. Gabina napsal:

  ochota, dobré jednání, nízká cena

 23. Jarek napsal:

  Odebíráme od nich elektřinu a s cenou i jejich službami jsem spokojen. Letošní vyúčtování opět mile překvapilo. Už aby byly peníze doma.

 24. David napsal:

  velice solidní jednání

 25. Karel napsal:

  nemám co bych vytkl, jsem spokojen a to je u mě co říci 🙂

 26. Martin napsal:

  Jsou slušní…

 27. František napsal:

  Se zástupcem z Pražské energetiky jsem se dohodl na smlouvě na dobu neurčitou s tím, že když se mi nebude jejich cena líbit, mohu ji kdykoliv zrušit. Když jsem cca po dvou měsících kontroloval vyúčtování služeb a smlouvu, zjistil jsem, že to mám napsané na dva roky. Neskutečné…

 28. Valerie napsal:

  Jsme spokojeni, nemáme nic, co bychom vytkli

 29. Jakub napsal:

  Zatím dodrženo vše, co bylo slíbeno. Jen tak dál!

 30. Honza napsal:

  Nebyli jsme spokojeni, přešli jsme k eYellow a je to lepší, hlavně finančně

 31. Jana napsal:

  Jsme u nich již pár let a jsme spokojeni

 32. Rudolf napsal:

  velice solidní jednání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.