BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. zkušenosti, recenze a diskuze

BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. zkušenosti, recenze a diskuze
4.8 (96.67%) 6

Psal se rok 2005, kdy se dostala společnost Bohemia Energy na český trh s energiemi. Jednalo se o naprosto prvního alternativního dodavatele, který roku 2006 začal nabízet elektřinu i domácnostem. O dva roky později se na trhu společnost objevila i s nabídkou plynu. Následoval další růst společnosti, který byl doprovázen také nabídkou pro maloodběratele a velkoodběratele. Nyní firma Bohemia Energy rozkvetla do takových rozměrů, že patří k největšímu uskupení dodavatelů energií v Česku a na Slovensku, a to především díky více než milionu spokojených klientů.

Milion zákazníků je jistým lákadlem i pro další potencionální klienty. Recenze jsou poměrně kladné, a tak se není čemu divit, když se mnoho občanů Česka i Slovenské republiky nedívají pouze na výhodnou cenu. Ta je však samozřejmostí, stejně jako kvalitní zákaznický servis, který je stávajícím, ale i novým klientům poskytován denně takřka nepřetržitě u Bohemia Energy.Napište vaše zkušenosti s touto firmou:

28 Responses to BOHEMIA ENERGY entity s.r.o. zkušenosti, recenze a diskuze

 1. Jitka napsal:

  Při výběru jsem dala přednost jim než nejlevnější nabídce, která byla v rámci nějaké aukce. U Bohemia energy nejsem vázaná, takže můžu kdykoliv dodavatele upravit. Zatím jsem ale spokojená, protože jsem nemusela letos nic doplácet.

 2. Martin napsal:

  S tarifem Start++ mě přesvědčili o tom, že můžou dát dobrou cenu i bez nutnosti být k nim vázán na x roků jako tomu bylo kdysi.

 3. Rostislav napsal:

  Porovnával jsem ceníky a momentálně mě ten jejich vychází na příští rok nejlevněji. Ovšem jestli to budou schopní udržet se přesvědčím už osobně a sám.

 4. Luděk Vít napsal:

  Zdravím, s letošním vyúčtováním jsem překvapivě spokojen, čekal jsem že s příchodem zdražení se to více promítne do kalkulace, ale překvapivě jsme vše s našimi zálohami bravurně zvládli. Mmj. nám zálohy ponechali ve stejné výši i na rok 2019, je tedy předpokladem, že by jsme s nimi měli stále vyjít.

  • Michal napsal:

   S ohledem na zálohy mám s Bohemia energy dobrou zkušenost, protože se mi ještě nestalo, že by mi nastavili takový zálohy s kterými bych na danou sezónu nevyšel. Pokaždé jsme to měli tak, že nám něco málo vraceli, ale spotřebu jsme měli pokrytou.

 5. Vašek Hausner napsal:

  Tak nám od 1. konečně naběhla smlouva, zálohy tu máme nastavený nižší, měsíčně šetříme asi o necelých 150,- korun, ale co jsme viděli kalkulaci, tak bychom měli v pohodě vyjít. Zatím s nimi proběhlo vše bez problémů, tak doufám, že tak budou i nadále pokračovat.

 6. Petr napsal:

  Já tedy nevím, ale trošku mi připadá, že si ty recenze tady píše BE sama. Moje zkušenost je následovná: U BE jsem uzavřel smlouvu cca před rokem a půl k mé velké spokojenosti. Ceny byli nejlepší na trhu a já byl rok spokojený i když jsem platil poměrně vyšší zálohy než jsem musel, ale to mi ve finále vrátili (zřejmě potřebují financovat tu jejich lichvu, kterým říkají půjčka). Od BE odebíráme plyn i elektřinu a když jsme uzavírali smlouvu tak jsme měli tarif JUBILEUM + no a co se po roce nestalo.Všichni dodavatelé energií hlásili zdražení ve výši 10 – 12%, ale BE nám zvedla ceny u elektřiny o více než 50% a u plynu cca 25%. Když jsem velmi rozčílený volal na zákaznickou linku BE tak mi bylo v klidu řečeno, že tarif JUBILEUM + se ruší a přechází se na tarif JUBILEUM, prý mi to posílali poštou (všichni víme jak pošta funguje), ale aby tuto informaci poslali mailem ….to ne. Byl jsem uklidněn, že se mi ozve obchodník a domluvíme se na nějakém kompromisu, ale uběhlo 14 dní a nikdo nevolá a nevolá. BOHEMIA ENERGY nikomu nedoporučuji, protože se chovají jako tkz.energetický ŠMEJDI, kteří vás nalákají na dobré ceny, ale věřte, že si ty peníze vezmou zpět a nebude to trvat tak dlouho… Nechápu lidi co tady píšou, že jsou BE několik let a jsou spokojeni, protože já s tímto typem jednání absolutně spokejený nejsem.

 7. Pavel Štika napsal:

  Dobrý den, přešel jsem pod Bohemia Energy prostřednictvím jejich prodejce. Vzhledem k tomu, že jsem s pánem řešil smlouvu v době kdy jsem měl úraz a nohu na dobré dva měsíce v gypsu, byl jsem rád, že mě to nijak neomezilo a mohl jsem využít jeho služeb a on za mě převod zařídil. Zlákaly mě ceny, viděl jsem i hrubou kalkulaci s původním vyúčtováním takže jsem si mohl udělat obrázek jak na tom s cenami asi budu. Vše díky němu proběhlo bez problému.

 8. Standa napsal:

  U Bohemia energy jsem čtvrtým rokem a neměl jsem zatím nic, co bych hodnotil negativně. Zálohy jsem si vždy mohl přizpůsobit podle toho jakou jsme měl v předchozím roce spotřebu a přeplatky, ty byly v termínu na účtě.

 9. Karel Junek napsal:

  V porovnání u Bohemky platíme také nižší částky než u původních dvou poskytovatelů, při přehlášení jsme měli i možnost sloučení energií tak jsme toho v rámci nové smlouvy využili. Prodejce byl velmi schopný, tak jsme se domluvili.

 10. Tomáš napsal:

  Jsem s firmou Bohemia Energy prijemne spokojen. Mam nizsi ceny nez driv, nic neresim a kdyz uz si chci nejaky informace overit, kouknu se jen do te internetove aplikace a nemusim nikam zvlast volat a ztracet cas. Pro me je to treba vyhoda.

 11. Lukáš napsal:

  Všechno u nich máme v pořádku a energie za průměrnou cenu.

 12. Standa napsal:

  Roční výdaje za energie nám po změně dodavatele klesly o dobrých šest tisíc korun, zálohy máme nastavené tak, aby nám kopírovaly naší spotřebu a my tak na konci měli buď jen drobný přeplatek a nebo nedoplatek, jednoduše v tom nechci utápět zbytečně moc peněz, které by se mi ve výsledku stejnak vrátily a já je během té doby mohu využít jinde.

 13. eva napsal:

  Já také nedoporučuji .

 14. Milan napsal:

  Prý nepřátelé, to mě tu u jednoho příspěvku hodně pobavilo. Pán si je asi sám znepřátelil. Já je mám dobrých 6 let a ještě se mi to nepodařilo, ke mně se chovají slušně od samého začátku.

 15. Petr Fejfar napsal:

  Za 5 let odběru energií žádný problém, takže to jak tu někdo tvrdí, že jde o podvodnou firmu tak mi to přijde celkem zcestný, protože dokud nevyzkouší, tak nemůže tvrdit, a tvrdit to jen na základě toho, že jedna paní povídala, tak to je dost velký úlet.

 16. Jiri Kamensky napsal:

  Nedoporucuji nikomu. Jsou to nepratele.
  Duchodci pri telefonnim prodeji jsou vyhlizena korist.

 17. Jaroslav napsal:

  Přes podepsanou smlouvu a vyřízení veškerých převodů mezi samostatnými firmami jsem s jejich službami spokojen, protože to vše zastali za mě. Sám bych to pravděpodobně bez následků nezvládl, oni jsou v tom přeci jen kovaní, tak ví co je třeba a pro mě je to o to lepší a hlavně v klidu. Takže díky.

 18. Dan Šimandl napsal:

  Zdravím, všem co jsou u Bohemia Energy doporučuji zaktivovat si svoji webovou kancelář, nemusíte potom volat na infolinku a čekat až se vám ozve operátorka když je něco třeba řešit, v tý kanceláři to jde všechno vyklikat a na rozdíl od infolinky, nic proti ní samozřejmě, tak je to rychlejší a zadarmo. 🙂 tohle je jen můj postřeh a zkušenost. Jak s tím naložíte už je na vás.

  • Pavel Klostermann napsal:

   Rozhodně souhlasím, po letošním vyúčtování jsem si tam krásně jednoduše upravil výši záloh aniž bych se s někým na něčem domlouval. Špica záležitost.

 19. Prokop napsal:

  Po konzultaci s rodinou jsem s nimi pro náš barák podepsal smlouvu na dodávku energií, vše proběhlo nanejvýš v pořádku.

 20. Marián D. napsal:

  Příjemně překvapili online portálem, přes který jsem nyní schopný de facto vyřídit 80 procent požadavků, se kterými jsem v minulosti u původního dodavatele musel lítat na pobočku. Ty pobočky už mi přijdou dneska jako přežitek, když to jde všechno online..

 21. Hana napsal:

  překvapila mě vysoká cena telefonního hovoru, když jsem si chtěla telefonicky ověřit některé skutečnosti ohledně nové smlouvy s Bohemia energy. Volala jsem na číslo informací, které bylo uvedeno ve smlouvě. Považuji to za nefér, že mám za takovýto hovor platit víc něž za běžný
  jiný hovor.

 22. Magda napsal:

  Když něco potřebuju s nimi vyřídit, tak se na infolinku dovolám, připojení není ani na dlouhý lokte. Jen jednou se mi stalo, že měli všechny operátory obsazený, tak jsem zavolala hold za chvíli a pak už mě teda na jednoho z nich připojili. Meil využívám minimálně, nebaví mě čekat na odpověď, takhle je to s okamžitou odezvou a můžu hned reagovat. Fajn je, že můžu volat i o víkendu, protože v týdnu to z pracovního hlediska nedávám. Hafo práce, takže tyhle domácí věci spadají až na víkend.

 23. Jaroslav napsal:

  Zatím jsme ještě u původního dodavatele, ale následující měsíc už by jsme měli být převedeni a začít s novými dodávkami. Uvidíme no, jak se nám ceny budou ukazovat, zatím co nám vypočítali slevu k naší spotřebě, tak když budem topit a svítit v podobných mezích, tak by jsme to měli mít zhruba o skoro 3tisíce levnější a to mi přijde velmi solidní.

 24. Helena napsal:

  Šli jsme teď teda vyzkoušet zas jinou firmu, ale nemůžu říct proti Bohemia energy křivého slova. Vždy k nám byli vstřícní a fér. Zařídili co měli a proto díky za ty 4 roky, co jsme u vás byli.

 25. František napsal:

  Změna se mi podle kalkulačky tzb vyplatila, takže jsem s Bohemia energy spokojen, komunikaci s nimi preferuji přes skype, přes který jsem si vyřídil i celou smlouvu a niž bych k nim musel osobně, což je pro mě dobrá zkušenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.