ARMEX ENERGY, a.s. zkušenosti, recenze a diskuze

4.5/5 - (38 votes)

Rok 2006 se stal klíčovým pro společnost (Armex Energy, a. s.), která se toho roku dala na dráhu podnikání v oblasti energetiky a plynárenství. Zemní plyn začala Armex Energy, a. s. dodávat přesně toho roku. Nejdříve byla Armex Energy, a. s. drobná společnost, ale v současné době mezi jeho zákazníky patří pětatřicet tisíc obyvatel České republiky. Toto číslo je zárukou spokojenosti a důvěry. Právě tyto vlastnosti jsou založeny na férovém jednání, na otevřené komunikaci a taky na stabilním obchodním vztahu.

Cenově se sice společnost Armex Energy, a. s. neřadí k těm nejlevnějším, ale na druhou stranu tuto nevýhodu plně nahradí férový přístup, který v sobě nenese podomní obchodníky, na něž je většina lidí zvyklá u jiných společností zaměřující se na energetiku a plynárenství. Stabilita po celou dobu vzájemných vztahů vede k jistému cenovému zvýhodnění, a tak se dočkají i ti, kteří přece jen touží po trochu výhodnější ceně, než která je nabídnuta ze začátku či o které se dočtou před vstupem do tohoto vztahu.

10 komentářů

 1. Měnili jsme dodavatele a zachovali se velice slušně, nehledě na to, že nám pomohli zařídit i ukončení původní smlouvy a přestup k nim, kdy jsme u nich vybrali tarif se slušnou cenou, kde je k tomu i služba kominíka navíc, kterého jsme vždycky celkem složitě sháněli.

 2. Dodávku elektřiny mám u Armex energy zajištěnou od loňského roku, kdy jsme se k nim nechali přihlásit na spotové ceny. Naštěstí jsme to chytli ještě v tu dobu, kdy to bylo možné, takže nyní můžu říct, že jsme oproti fixům ve značné výhodě a čerpáme z poklesů na trhu.

 3. V rámci změny dodavatele a přestupu k Armexu na novou smlouvu na dobu neurčitou se nám podařilo snížit si zálohy. Takže jsme se zbavili jednak těch zbytečně přemrštěných od původního dodavatele a taky si zařídili nově platby online, abychom si to usnadnili.

 4. Neoprávněně ruší smlouvy s fixovanou cenou. Spoléhají na to, že se lidi nebudou soudit. Uvažujeme o žalobě za podvod. Evidentně ERÚ o těchto podvodech ví, ale podnět k policii nedává. Správně by již dávno měla ERÚ odebrat licenci.

 5. Podařilo se mi z Armexu vytáhnu podpultovku, chvilku jsem při hovoru s jejich operátorkou kličkoval a zvažoval i změnu dodavatele, kdy mi pak nabídla neveřejný ceník, který už pro mě nesl daleko výhodnější ceny. Hold občas se to vyplatí dělat krucánky, když z toho pak i něco kápne. Díky Armex! PS: Operátorka byla po celou dobu milá a dobře se popasovala i s mými reakcemi za což jí tleskám.

 6. Bohužel špatná zkušenost. Smlouva na plyn uzavřena přes Terragrpoup (jako formou aukce) Zpočátku to vypadalo dobře, ale pak se jen poplatky zvyšují a zvyšují. Smlouva je jako na 3 roky, ale ceny si mění, jak chtějí (nyní platím 3 násobek sjenané původní ceny). Smlouvu mám na plyn a nelze to s nimi ukončit. A přestože jsem ukončila smlouvu s TERRAGROUp (kteří mě zastupovali), tak mi poslali smlouvu na elekřinu, která by měla platit od roku 2024) . Její zrušení se táhlo 3 měsíce a dnes mi opět přišel dopis, že se mění poplatky za elekřinu (kterou já vůbec neodebírám a budoucí odběr – smlouva, byla oficiálně zrušená z jejich strany před měsícem …….. )

 7. K nim jsem přešel na začátku listopadu, jen z důvodu o mnoho levnější elektřiny, ze začátku mi dobrovolně pomohli se změnou dodavatele a měl jsem 3 měsíce výpovědní lhůtu, kdybych byl nespokojený, dodnes mám z jejich strany neustálou podporu, takže já jsem s nimi maximálně spokojený a dovolím si nesouhlasit s komentářem výše

 8. Musím se podělit o negativní zkušenost s tímto dodavatelem.

  Ve smlouvě mám jednoznačně uvedeno placení záloh prostřednictvím SIPO. Armex zasílá rozpis záloh, kde požaduje, v rozporu se smlouvou, uhrazení lednové zálohy jinak (tuto výzvu pochopitelně ignoruji). Následně zasílá Armex nestoudnou upomínku na úhradu „závazku“, který však právně žádným závazkem není.

  Důvody mého rozčarování z dodavatele Armex (horší jednání jsem nezažil ani u Bohemia Energy):

  1) Spolehlivý dodavatel energií by si jistě stihl zavést platby SIPO od ledna 2019 při uzavření smlouvy v půli listopadu 2018.
  2) Když už si nestihl dodavatel navést SIPO, měl by první zálohu požadovat až v únoru (vždyť se přeci vše dořeší ve faktuře)
  3) Slušný dodavatel energií by nezasílal upomínku a nevyhrožoval odpojením plynu a pokutou 200 Kč za nesplnění povinností odběratele, které nevyplývají ze smlouvy (!)
  4) Vstřícný dodavatel energií by se po kontaktování zákazníkem (voláno na infolinku) snažil vyhovět a věc vyřešit ke spokojenosti odběratele.

  Bohužel, ani ne 2 měsíce po zahájení dodávek mi stačilo k učinění závěru, že Armex není spolehlivým, slušným ani vstřícným dodavatelem energií a lituji, že vyhrál výběrové řízení pro Skautskou energii. V napětí čekám, co předvede dál..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *