3.7/5 - (4 votes)

Aktuální počasí venku jistě symbolizuje příchod jara, na které jsme celou tuhou zimu tak dlouho a nedočkavě čekali. Kdo si počkal, ten se dočkal, a tak se už nyní můžeme radovat ze skvělého sluníčka, které nám sděluje nejen, že už bude čím dál tepleji, ale že už pomalu, ale jistě končí topná sezona. Nyní ještě přece jen nějaká domácnost topí, protože rána a hlavně noci jsou ještě hodně chladné, ale postupně se už s náklady na topení můžeme rozloučit. Pokud však chcete již nyní pomoci vašim financím ušetřit příští zimu na topení, rozhodně byste se měli porozhlédnout po nových kotlích. Plynové jsou stále jedny z nejprodávanějších, ovšem málokdo ví, jak si správný plynový kotel vybrat.

Vyberte si správný plynový kotel

Ze všeho nejdříve vás musí zajímat ne cena, ale určení výkonu plynového kotle. Jestliže neobnovujete vaše stávající vytápění, ale kupujete si nové do své novostavby, jistě znáte pojem „tepelná ztráta subjektu“. Tu totiž musí váš nový plynový kotel pokrýt. Pakliže však patříte k první skupině, a sice k té, která touží pouze po výměně, nechte si tuto tepelnou ztrátu znovu vypočíst a orientujte se dle ní.

Další nutností je vědět, jestli zvolíte plynový kotel s odkouřením do komína nebo s nuceným odtahem spalin. Pokud však tyto dvě zásady máte rozlousknuté, máte vyhráno! Vybrat si ten správný plynový kotel bude pro vás naprostá hračka. Tím si můžete být zcela jisti.

V kategorii:

Informace,

Naposledy upraveno: 12.11.2019

Štítky: