MND a.s. zkušenosti, recenze a diskuze

4.2/5 - (13 votes)

Největší českou těžební společností ropy a plynu je MND a.s. Moravské naftové doly, jak zní plný název firmy, mají ve svém oboru tradici delší než 100 let. Plyn, jejž přímo vytěží, následně prodávají jak velkoodběratelům, tak i domácnostem. Z první ruky dostávají zákazníci nejen plyn, ale odebírat mohou také výhodně elektřinu.

MND a.s. je členem velké skupiny MND, jež pracuje v oboru výzkumu a těžby uhlovodíků nejen v ČR, ale i v některých zahraničních zemích. Jsou jimi především Rusko, Gruzie, Německo a Ukrajina. Své služby tato velká skupina poskytuje svým zákazníků i v Rakousku, na Slovensku, v Rumunsku anebo Německu.

Za dobu svého fungování získala MND a.s. nepřeberné množství zkušeností. V podstatě začala působit na trhu již v roce 1913. Právě tehdy se začalo s těžbou plynu na Moravě. MND je mimo jiné také členem velké skupiny KKCG. její součástí jsou mimo jiné i další známé firmy jako cestovní kanceláře Fischer a NEV-DAMA či loterijní společnost Sazka.

15 komentářů

 1. Je to moje největší zklamání, jejich sliby o úspoře mě stály 20 tisíc. Jedna z nejdražších firem, odcházím od nich.

  1. zdravim jak muzu odstoupit od smlouvy uz cekam asi dva roky za preplatek za elektrinu krery cini 7500 kc a stale nic a ani slovo smlouvu automatikcky prodlouzil aniz by dali vedet dekuji houdek

 2. Nekorektní bez ničeho vám zruší smlouvu o odběru a nechají odpojit hodiny, a pak se těžce omlouvají a cekáte dlouho na zapojení.

 3. Nerozumím tomu, co zde ostatní píšou. Možná konkurence nebo nevim jak si to vysvětlit, ale za mě je vše v pořádku a vše tak, jak jsme se s operátorem domluvili. Už jsme u nich druhým rokem, takže i vyúčtování mám, a opravdu jsme ušetřili. Na elektřině cca 1000 kč a na plynu 3500. A hlavně dokumenty včetně VOP přehledný, jasný a srozumitelný. Za mě palec nahoru, a jestli váháte, tak jen do toho.

 4. Musím říct ze me kontaktoval pan od mnd a naprostá spokojenost. Nejdriv jsem měnit nechtěl, přesto jsem to zkusil a super… takový přístup jsem dlouhou neviděl.. za me doporučuju 🙂

  1. Souhlasím kontaktovala mne žena a též jsem nikam přecházet nechtěla. Ale s takovým super přístupem jsem se ještě nesetkala. Proto jsem se rozhodla přejít. S dotazy po telefonu žádný problém, sms, a spojení po internetu paráda. Nevím co se lidem nelíbí. Jsem spokojená.

 5. Musim se přidat a říct,že společnost MND je nespolehlivá a neschopná.
  Chtěl jsem přejít k MND a ušetřit a málem jsem zaplatil pokutu za odstoupení smlouvy u stavající společnosti.
  Píšou,že všechno zařídí za Vás a nedokažou si přečíst ani smlouvy.
  Dávej te si na ně pozor!!!!

  1. Tomu nevěřím. Celá moje rodina a kamarádi k nich přecházeli. A naprosto bez problému. Bylo by fajn napsat přesně jak to bylo. Vím,že jsme dokládali smlouvy atd. se stávajícím dodavatelem. Ty jste doložil? Mince má vždy dvě strany. Že?

 6. přešla jsem s elektřinou od konkurence a byla jsem překvapena spotřebu jsem si spočítala sama a na faktuře to sedělo a těší mě že si můžu spotřebu hlídat přes net, můžu jen doporučit

 7. Bohužel musím konstatovat, že je to společnost nekorektní, arogantní a poškodila nás jako své potenciální zákazníky.
  Nás dostala do velmi nepříjemné situace.
  Vůbec neodpovídali na maily a dokonce jsem se nedovolala ani na bezplatnou linku po 3 dny, dále i přestože jsem je žádala, aby mi sdělili stav a jejich zájem o můj přechod k nim, dokud jde s věcí něco udělat, nereagovali. Až téměř po měsíci mi přišlo ujištění, že se o přestupu jedná a že je vše v pořádku. Pak přišlo plno výmluv.
  Dnes mi telefonicky sdělili, že to nestihli.

 8. Ceny levnější, než konkurence, online si vyřídím 70% věcí, přičemž kladně hodnotím vychytávky jako kontrolu spotřeby nebo srovnání spotřeby s aktuálními zálohami – které pak můžu hned změnit. Mám dobu neurčitou, bez smluvních sankcí. Infolinka zcela zdarma, vždy pohotový a ochotný člověk na druhém konci a navíc zvedají telefony i o víkendu i v pozdních večerních hodinách + nejsou přetížení. Bohužel snaží se získat více zákazníků, takže volají do neznáma, ale osobně je můžu jen doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *