LAMA energy, a.s. zkušenosti, recenze a diskuze

2.5/5 - (10 votes)

Velmi zkušeným dodavatelem zemního plynu je LAMA energy a. s. Na českém energetickém poli působí již od roku 2007. Právě tehdy došlo k liberalizaci na trhu s plynem. V tehdejší době vystupovala společnost pod názvem LAMA INVESTMENTS a. s. Nejprve dodávala plyn velkým odběratelům a později i menším firmám a domácnostem. Od roku 2011 funguje úspěšně tato společnost také na slovenském trhu, a to pod označením lacnyplyn.eu.

LAMA energy a. s. se zabývá se přeprodáváním energetické komodity. Zatímco většina ostatních společností jsou jednoúčelové, LAMA energy a. s. je součástí větší firemní skupiny disponující vlastními prostředky pro těžbu ropy a zemního plynu na jižní Moravě. Ten těžený plyn pokrývá celou jednu pětinu potřeb zákazníků společnosti LAMA energy a. s.

Velkou výhodu LAMA energy a. s. jsou bezesporu nízké ceny oproti velkým energetickým gigantům. Smluvní podmínky jsou naprosto transparentní a neobsahují žádné skryté poplatky při rozvázání smlouvy. Jen pro orientaci, výnosy společnosti LAMA energy a. s. v roce 2014 přesáhly částku 28 miliard korun.

36 komentářů

 1. V získávání zákazníků bezcharakterní firma. Placená telefonní linka stále obsazena, na maily neodpovídají, na dopisy reagují po urgencích. Žádná péče o zákazníka.

 2. Neuvěřitelní zloději. Bezcharakterní jednání. Za jednu kWh mi naúčtovali 6000 Kč. Za pouhé dva měsíce musím zaplatit téměř 40 000 Kč. Komunikace jen e-mailem a to až po týdnu a déle. Žádná smlouva (jen na základě plné moci která byla jež 14 dní anulována) Nic kde by mne upozornili kolik vlastně zaplatím za odebranou energii. Divím se že na tuto pochybnou společnost se nezaměří ČOI.

 3. Nejsou schopni zařídit ani přechod smlouvy na LAMA nového dodavatele. Jsem tři týdny bez proudu. Zásadně nedoporučuji.

 4. Jsou to vyděrači. Chtěl jsem přejít a pak si to rozmyslel. No a už vyhrožují soudy a exekutory. Nedoporučuji!!!

 5. Nejhorší a jeden z nejdražších dodavatelů plynu. Absolutně bezcharakteeni jednání. Komunikuji jen když jim jde o zákazníky, Obrovský problém od nich odejít. Neposkytují žádné informace. Bezohledu na zákazníka prodlužují na 3 roky smlouvu. No nejhorší společnost jakou znám. Nikomu nedoporučuji. Kdyby si ostatní zákazníci ověřili ceny u jiných dodavatelů, okamžitě by od Lamy odešli. Jde to s obrovskými problémy ale jde. Oni absolutně nekomunikuji jakmile zjistí že chce zákazník odejít.

 6. Dlouho jsem hledala společnost, co by mi vyhovovala, jsem velmi náročná, ale tato společnost splňuje vše, co jsem chtěla.

  1. Pochvalné komentáře jsou asi fejk, psané robotem

   Firma si bere své zákazníky jako rukojmí a vydírá je dopisy, kde doporučuje zaplatit nehoráznou částku na zálohách téměř o 800% vyšší !!! – nebo pokud ne, má zákazník od nich odejít. Dopis mám doma, zítra jdu k právníkovi. Vydírání je trestní čin.

 7. Jsem u tohoto dodavatele již několik let a nikdy jsem s nimi neměl žádný problém, mohu jen doporučit

 8. Nikdy jsem nebyla spokojenější, pomohli mi se vymanit ze svárů RWE a navíc jsou mnohem mnohem levnější

 9. Lama je pro mě optimální řešení. Topíme a vaříme plynem, elektřinou vytápím podlahu v koupelně a platím vcelku o 3000 míň než před dvěma lety u konkurence.

 10. Ke společnosti LAMA energy jsme přešli asi cca před půl rokem. Jednání obchodního zástupce bylo solidní, vše jsem si ověřoval spolu s ním na internetu. Ceníky,kalkulačka, VOP. Vyúčtování od nich zatím nemám, ale mám zkušenost s telefonátem na infolinku, problém vyřešili a bez delšího čekání na přepojení. Nad změnou dodavatele jsem neuvažoval, ale když je to těžařská firma „výrobce“ a s kapitálem 1,5mld, tak na tom snad něco bude..

 11. Já mám zkušenost velice kladnou. U spol. LAMA jsem již přes 2 roky a levnější opravdu jsou, maminka, které je 72 (velice čilá dáma) je u nich také. Stačí se podívat na web, je to silná česká firma.

 12. Bydlím v RD, takže se mi jejich ceny oproto RWE vyplatí .Dodavatelů energií je dnes docela dost – z toho důvodu jsou i ceny různé. Já jsem ale hledal alternativního dodavatele, který mi kromě levné ceny může nabídnou také zázemí. Prostě místo, kde v případě nouze můžu přijít a problém řešit – ne po telefonu. A v případě Lama Energy jsem toto vše našel a jak říkám jsem spokojen.

 13. Velmi dobrá společnost s dobrými cenami. Oproti společnosti, kde jsem byla předtím, velká spokojenost.

 14. Konečně správný a férový dodavatel, slyšel jsem o nich od kamaráda a měl pravdu, jsem spokojený, šetřím, vždy vyřídím, co potřebuji, jsou ochotní, co více si přát

 15. Jsem s nimi velmi spokojen, nikdy nebyl žádný problém, vždy mi vyšli vstříc, mohu jen doporučit

 16. Co nabídli, to splnili – takže mezi námi žádný problém. Stěžejní požadavek – platit u nich míň se nám splnil. Takže za nás palec hore.

 17. Vyúčtování chodí pravidelně, přeplatky, které u nich mám mi hnedka vrací, telefonistky zatím vždy příjemné. Značnou výhodu pociťuji i v tom, že platím méně než tomu bývalo před lety.

 18. Jsme u Lamy dva roky a nemůžeme si stěžovat, jsou k nám vstřícní, pochválila bych hlavně dobrý zákaznický servis.

 19. Za mě velký dík! Po přestupu od jiného dodavatele jsem znatelně ušetřil a navíc jednání je také z úplně jiného soudku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *