Rate this post

Každá domácnost topí či vaří pomocí jiného zdroje energie. Některá je naprosto spokojena s plynovým vytápěním i s plynovým sporákem a troubou, jiná raději preferuje elektrickou energii v každém případě. Možná by však někdo toužil po změně dodavatele, a tak ho začíná zajímat, jak se cenově tyto zdroje liší. Většinou všechny zajímá cena za jednu kWh, proto si pojďme tuto otázku zodpovědět, ať jsme všichni v obraze.

Jaká je aktuální průměrná cena 1 kWh elektřiny a plynu?

Průměrná aktuální cena za 1 kWh elektřiny je zhruba tři celá sedm korun. Každá společnost však nabízí různé ceny, a tak pakliže vás zajímá konkrétní dodavatel, není těžké najít cenu za 1 kWh na jeho webových stránkách či na různém internetovém srovnání. Co se však týče plynu, tam je cena za 1 kWh podstatně nižší. Jedná se zhruba o korunu padesát. Elektřina však v současné době stále klesá se svou cenou, a tak je možná dobré využít této stále klesající nabídky, než se pouštět do plynových závazků.

Ceny ovšem samozřejmě závisejí na dodavatelích. Každý dodavatel nabízí jinou cenovou nabídku. Právě i cena je hlavním bodem při konkurenčním boji. Každá společnost chce nabízet ty nejvýhodnější služby, proto pokud si hledáte patřičného dodavatele, řádně si projděte srovnání cen, kterých je na internetu vážně spousta. Raději se vždy řádně informujte o aktuálních nabídkách, než abyste vklouzli do nevýhodného závazku, jenž by vás mohl posléze mrzet.

V kategorii:

Zajímavosti,

Naposledy upraveno: 19.4.2017

Štítky: