Rate this post

Neustále přikládat do kotle a sledovat, jestli nevyhasl, dokáže přidělat mnoho starostí hlavně v krutých zimách. Často se navíc stává, že do kotle dáváme zbytečně moc paliva a tím zvyšujeme svoji náklady. Efektivním řešením mohou být automatické kotle na uhlí. Jak fungují a v čem jsou dobré?

Automatické kotle na uhlí výhody

Automatický kotel na uhlí si pořídí každý, kdo nechce mít starosti s přílišnou obsluhou kotle a zároveň chce ušetřit na energiích. Výhodou nových typů kotlů se zásobníkem bývá i možnost získat na automatické kotle na uhlí dotace. Jestli tedy máte dosluhující starý kotel, zkuste zapřemýšlet nad jeho výměnou za funkční automatický kotel, který šetří čas a peníze.

Automatické kotle na uhlí – parametry podle vyhlášky

Jestliže máte chatu, chalupu či vlastní dům vytápěný kotlem na pevná paliva, musí splňovat parametry dané vyhláškou. Pokud se tak nestane a do roku 2020 nebude váš kotel v souladu s nařízenými emisními parametry, můžete dostat pokutu. Dobrou zprávou je, že na automatické kotle se poskytují dotace. Spadají sem právě i oblíbené automatické kotle na uhlí. Díky promyšlené technologii už při jejich využívání ani nepoznáte, že vlastně pálíte uhlí.

Automatické kotle na uhlí – výběr

Aby byl kotel efektivní, musíte vybrat vhodný typ. Konkrétně se zaměřte na výkon. Ten by měl dokázat vytopit objekt o určené velikosti. Parametry jsou uváděny přímo výrobcem, a když si nebudete jistí, raději si nechte poradit. Samozřejmě sledujte i to, zde kotel spadá do emisní kategorie vhodné pro zažádání o dotace, což může výrazně ušetřit vaší peněžence při této jednorázové investici.

V kategorii:

Zajímavosti,

Naposledy upraveno: 6.4.2017