Rate this post

Jaký názor převládá u vytápění rodinného domu elektřinou? Stále platí za nejdražší variantu? Ano, dalo by se polemizovat nad tím, jaký dům vlastně chceme vytápět, zda 100 let starou stavbu, běžný domek stavěný v posledních 30 letech, nízkoenergetický nebo pasivní dům.

Vytápění pomocí elektrické energie má stále více příznivců a můžeme očekávat i postupné snižování emisního faktoru CO2.

Nejvíce zvažované řešení bývá plyn a plynový kotel. Jednoduše nám to totiž připadá jako nejlevnější varianta za topení. Cena plynu za 1 kWh je přeci levnější než u elektřiny.

Účet za elektřinu ovšem klesá s pořízením elektrického vytápění. Můžete požádat o zvýhodněný tarif elektřiny u dodavatele. Úspora za elektřinu se promítne také u běžné spotřeby, tedy u používání domácích spotřebičů.

Kolik zaplatíme za pořízení?

Berme však také v úvahu cenu za pořízení celé otopné soustavy, zpracování projektu, instalatérské práce, všechny ty trubky, rozvody, radiátory a obslužnost vůbec.

Protože stále více směřujeme k energeticky úsporným stavbám, snižuje se i množství energie potřebné na vytvoření tepla. Můžeme tak volit jednodušší způsob topení pomocí elektřiny.

Pro příjemné teplo od země je vhodným řešením podlahové topení. Doplnit je můžeme pro zimní přitápění vkusným designovým radiátorem na elektřinu, stává se tak i estetickým doplňkem interiéru. Volit můžeme také sálavá topidla ve vzhledově pěkném provedení a s dobrou tepelnou účinností.

Komfort s elektřinou

Vytápění pomocí elektrické energie skýtá také snadnou a velice přesnou regulaci. Obslužný komfort spolu s nízkými pořizovacími náklady na otopnou soustavu tak kompenzují vyšší cenu za elektřinu než za plyn. Zejména to platí pro vytápění domů s nízkou spotřebou energie.

V kategorii:

Zajímavosti,

Naposledy upraveno: 7.4.2017

Štítky:

,