Rate this post

Zejména ti, kteří stavějí svůj nový dům, jistě zjišťují okolnosti a informace, které se pojí s vytápěním. Přemýšlejí, jestli do daných místností dát raději elektrické radiátory či se raději skloní k vytápění zemním či jiným plynem. Mnohdy se rozhodnou pro druhou variantu a zjišťují si tak, kolik je v dalších letech vyjde tento zdroj energie. Nechtějí přece co měsíc platit přehnaně vysoké účty za plyn, a tak se raději rozhodnou zjistit, na jaké cifře v tomto roce stanula cena za 1 m3. Distributoři každý rok tuto cifru mění a je přece lepší být v obraze.

Jaká je nyní cena plynu za 1 m3?

Plyn se neřadí k těm nejlevnějším zdrojům energie, i přesto je však hojně zákazníky využíván. Společnosti, které se zabývají dodávkou plynu nejen do domácností, se rok co rok předhání v atraktivních cenách, aby měli nahotu před konkurencí. Ceny se však v konečném důsledku pohybují zhruba ve stejné výši.

Cena plynu za 1 m3 se vyhoupla například u společnosti Blue Gas, s. r. o. k sedmi korunám a čtyřiceti halířům. Dodavatel značky České teplo, s. r. o. je o něco levnější, konkrétně o patnáct halířů. Společnost Fosfa, a. s. však odskočila od obou podniků o celou korunu a její současná cena plynu za 1 m3 je tak osm korun celá čtyři. U dodavatelů FONERGY, s. r. o., MND, a. s. nebo ENRA SERVICES, s. r. o. se dokonce jeden kubík plynu vyšplhá na devět korun, což už se v měsíčním vyúčtování může značně promítnout.

V kategorii:

Zajímavosti,

Naposledy upraveno: 11.4.2017

Štítky: