Štítek: změna dodavatele

Rozdíl mezi dodavatelem a distributorem, Díl 3.

Určitě by se našlo hodně sofistikovaných vyjádření a definic ale ty necháme na jindy.

Začneme distributorem: Zde jde o vlastníka trubek a plynoměru. Distributor také zajišťuje fyzické dodávky plynu k vám domů. Jedna z věcí, které také distributor zajišťuje, jsou odečty a podklady pro vyúčtování, které posílá dodavateli a ten vyhotoví vyúčtování a pošle jej následně zákazníkovi, tedy vám.

Srovnání cen dodavatelů energií, Díl 2.

Srovnání cen jednotlivých dodavatelů energií je opravdu důležité. Ale je naprosto mimo zdravý rozum podívat se na momentální cenu a aktuální ceníky toho dodavatele, který vás právě zajímá. Aktuální cena je dobré vodítko a rychlou orientaci vám poskytnou například srovnávače,  ačkoliv i tady musíte být opatrní. Je jasné, že nemáte křišťálovou kouli a do budoucna se nepodíváte. Určitě tak nevíte, jak se budou ceny energií vyvíjet.

Změna dodavatele plynu – jak postupovat? Díl 1.

V následujících 10 článcích – 10 bodech, vám pomůžeme, než-li se rozhodnete změnit dodavatel plynu. Existuje totiž spousta dobrých rad, ale také existuje spousta blábolů a nesmyslů, které si lidé mezi sebou předávají a co je opravdu nejhorší, dokonce jim i věří. Jedná se však o spoustu zavádějících informací, které vám rozhodně nepomůžou. Jelikož internet je studnice vědomostí, bohužel ani právě zde není nikde řečeno, že jsou to jen správné informace.